Vítejte v Austrálii,    vítejte u protinožců!


Stránky již nejsou nadále tvořeny ani udržovány. Marten


Adieu to Old England/ The Transport’s Farewell

Come all you wild young native lads
Wherever you may be,
One moment pay attention
And listen unto me.
I am a poor unhappy soul,
Within these walls I lay
My awful sentence is pronounced,
I am bound for Botany Bay.


      Naštěstí pryč jsou doby, kdy pojem Botany Bay (zátoka, nad níž leží Sydney) naháněl některým lidem hrůzu, tak jak to vyznívá z jedné písně zpívané anglickými trestanci, posílanými do Austrálie po roce 1788 do vyhnanství: "Již vynesen je ortel můj, jsem spoután pro Botany Bay".

Doufám, že Vy jste se rozhodli tuto krásnou zemi poznat dobrovolně, a to pomocí těchto stránek. Pokud ano, pak stránky splnily svůj účel.

Původní podoba těchto stránek vznikala v době před 7 lety, v době, kdy jsem měl ještě v živé paměti svůj roční pobyt v zemi pro většinu lidí stále ještě exotické. Mám tuto zemi velmi rád, a tak jsem chtěl s ní zůstat v kontaktu aspoň prostřednictvím těchto stránek. Když jsem v té době hledal na českém internetu podrobnější informace o Austrálii, moc jsem toho nenašel. Většinou jen osobní stránky s fotkami a zážitky cestujících, nikoliv však podrobnými informacemi. Chtěl jsem tuto díru na českém internetovém poli zaplnit, a tak jsem spojil příjemné s užitečným. Netušil jsem však, co to všechno obnáší. Časově byla tvorba stránek pro mě velmi obtížná, a to nejen proto, že jsem se teprve učil, "jak to udělat". Po delší době mám opět trochu času a také chuti pokračovat tam, kde jsem skončil, a pokusit se tak zkompletovat "svoje dílo" :) Rád bych, aby stránky fungovaly jako zprostředkovatelský infoservis pro zájemce o tuto krásnou zemi - všechny formy příspěvků jsou tedy vítány!

Ať se Vám na stránkách líbí!


Chcete-li si umístit na své stránky tento banner, zkopírujte prosím následující text a vložte si jej do svého zdrojového kódu:

Australský rozcestník

<a target=_blank href="http://australie.kvalitne.cz"><img src="http://australie.kvalitne.cz/Animation2.gif" alt="Australský rozcestník" border=0 height=70 width=400></a>