Přesný australský čas a datumWestern Australia
Northern Territory
Queensland
South Australia
New South Wales
Capital Territory
(Canberra)
Victoria
Tasmania


Nebo zkuste tyto odkazy pro více informací:

(Po kliknutí na město se vám objeví nová stránka s přesným tamějším časem. Ten je na stránce zvýrazněn tučně.)

Sydney - NSW
Melbourne - Victoria
Adelaide - South Australia
Darwin - Northern Territory
Brisbane - Queensland
Perth - Western Australia
Hobart - Tasmania


V Austrálii jsou 3 různé časové zóny:

- Východní standardní čas (Eastern Standard Time - EST) +10 hodin GMT (UTC); platí v NSW, v Teritoriu australského hlavního města, ve Viktorii, Tasmánii a Queenslandu.
- Centrální standardní čas (Central Standard Time - CST) +9,5 hodin GMT (UTC); podle něj se řídí v Jižní Austrálii a v Severním Teritoriu.
- Západní standardní čas (Western Standard Time - WST) +8 hodin GMT (UTC); jen v Západní Austrálii.

(pozn.: GMT = Greenwich Mean Time, tj. greenwichský střední čas, je to samé jako UTC = Universal Time Coordinated, tj. civilní čas, který si nevšímá zavádění letního času; rozdíl mezi UTC a časem rotace Země nepřesahuje 0,9 sekund)

Od října do března zavádějí všechny státy s vyjímkou Západní Austrálie, Severního Teritoria a Queenslandu letní čas. Z toho plyne existence jak horizontálních, tak i vertikálních časových pásem v Austrálii. Podle ročního období a konkrétního místa je australský místní čas o 8 až 10 hodin napřed oproti času středoevropskému (je-li v Evropě zima,

Pro přesná data začátku a konce letniho času (v aj. Daylight-Saving Time) v jednotlivých australských státech na několik příštích let dopředu běžte na anglické stránky .